Χορηγοί


Τα ονόματα των χορηγών μας

 

 

ΜΕΓΑΛΟΙ  ΕΥΕΡΓΕΤΕΣ

Αδαμίδης Δαμιανός

Ανώνυμος  [βλ. «Αρχείον Πόντου», τομ. 30 (1970-71), σελ. 441]

Αργυρόπουλος Παναγιώτης

Βουλή των Ελλήνων

Γαλανίδης Χρήστος

Γενική Γραμματεία Απόδημου Ελληνισμού

Εθνικό Ίδρυμα Υποδοχής & Αποκατάστασης Αποδήμων & Παλιννοστούντων Ομογενών Ελλήνων                                                                                                              

Ιορδάνογλου Δημοσθένης

Λαζαρίδης Στυλιανός

Lair Liquide Hellas

Μπάγκειος Επιτροπή

Παπαδόπουλος Γεώρπεϊς Παύλος

Παπαδόπουλος Δ. Κωνσταντίνος και η σύζυγός του Αριάδνη

Σουμελίδης Απόστολος

Σουμελίδου Κορίννα

Υπουργεία:Εθνικής Παιδείας, Εμπορίου, Εξωτερικών, Οικονομικών, Πολιτισμού,Υγείας-Πρόνοιας

Τ.Α.Π.Α.Π. (Ταμείο Ανταλλάξιμης Περιουσίας και Αποκατάστασης Προσφύγων)

 

ΕΥΕΡΓΕΤΕΣ

Ο Αρχιεπίσκοπος Αθηνών Χρύσανθος

Ανδρεάδης Θεόδωρος

Αργυροπούλου Αλεξάνδρα

Βαρδινογιάννης Βαρδής

Γαλανίδης Στέφανος

Γρηγοριάδης Διαμαντής

Γρηγοριάδης Ιωάννης

Γρηγοριάδης Χρήστος

Εκδοτικός Οίκος Αναστασίου και Δημητρίου Κυριακίδη

«ΕΛΑΪΣ Α.Ε.»

Ελευθεριάδου-Ραστσουπκιν Κούλα

Ελληνική Εταιρεία Εμφιαλώσεως Α.Ε

Εμπορική Τράπεζα Ελλάδος

«Εύξεινος Λέσχη Θεσσαλονίκης»

Θεοφύλακτος Θεοφύλακτος

Ίδρυμα «Παναγία Σουμελά»

Καλλιγά-Μακρίδου Αθηνά

Κεντρικός Σύνδεσμος Ποντίων Θεσσαλονίκης

Κωνσταντινίδης Σάββας  του Δημοκράτη

Κωνσταντινίδου Δέσποινα

Λαμψίδης Οδυσσέας

Μοσκώφ Κωνσταντίνος

Μουρούζης Θεμιστοκλής

Ομοσπονδία Ποντιακών Σωματείων Νότιας Ελλάδας

Σαχαρίδης Δημήτριος

Σωληνουργεία Κορίνθου

Τομπαΐδης Δημήτριος

Τομπουλίδης Δημήτριος

Τράπεζα της Ελλάδος

«ΦΑΓΕ» Α.Ε.

Φωστηρόπουλος Κ. Μιχαήλ – «ΒΙΑΜΑΞ»

Ψωμιάδης Παύλος

 

ΔΩΡΗΤΕΣ

«HENNINGER  HELLAS» Α.Ε.

Αγροτική Τράπεζα Ελλάδος

Αδελφοί Ι. Μοσκώφ

Αδελφότητα Ποντίων «Η Παναγία Γουμερά»

Ακριτίδης Νικόλαος

Ανδρεάδης Χρήστος

Αντωνιάδης Τάσος

Αποστολίδης Ιωάννης

Βαρβάκης Κωνσταντίνος

Βενιζέλος Ελευθέριος

Βενιζέλου Ελευθ. Έλενα

Γενική Γραμματεία Τύπου και Πληροφοριών

Γενική Τράπεζα Ελλάδος

Γεωργιάδου Ειρήνη

Γιαννοπούλου-Χαραλαμπίδου Ανδρομάχη

Γκολέμης Στυλιανός

Δεληκάρης Γεώργιος

Δήμος Καβάλας

Δήμος Νέας Σμύρνης

Εμμανουηλίδης Βασίλειος

Ένωση Ποντίων Μελισσίων

Εταιρεία «Μουταλάσκη» (Σινιοσογλου)

Εφραιμίδης Γεώργιος

Ζωγράφου Νίνα

Ηλιάδης Θ. Πάνος

Θεοδοσιάδης Ιωάννης

Θεοδωρίδου Κυριακή

Θεοφύλακτος Κώστας

Ιορδανίδης Ελευθέριος

Ιορδανόπουλος Ηλίας

Ιορδανοπούλου Κυριακή

Ιωαννίδης Ευάγγελος

Καλαϊτζίδης Ιωάννης

Καλλιγάς Μαρίνος

Καλλιφατίδης Πέτρος

Καλπαξίδης Θεόδωρος

Καλπίδου Λένα

Καραντώνης Γιώργος

Καρδούλη Φωτεινή

Καρδούλης Αλέξανδρος

Κοτιώνη φον Βαλδκιρχ Αλεξάνδρα

Κρατικά Λαχεία

Κυριακίδης Γρηγόριος

Κωνσταντινίδης Γεώργιος

Κωνσταντινίδης Κωνσταντίνος

Κωνσταντινίδης Σωτήρης

Κωνσταντινίδης Χριστόφορος

Κωνσταντινίδου-Τσόπελα Θεοδοσία

Λαζαρίδης Διαμαντής

Λεοντίδου Ελένη

Μαλέας Ιωάννης

Μαρκέτος Φώτης

Μαρουλίδης Παναγιώτης

Μελισσανίδης Δημήτρης

Μέριμνα Ποντίων Κυριών

Μητροπολίτης Αλεξανδρουπόλεως Γερβάσιος Σαρασίτης

Μητροπολίτης Ξάνθης Πολύκαρπος Ψωμιάδης

Μητροπολίτης πρώην Λευκάδος-Ιθάκης Δωρόθεος

Μουρατίδου Βασιλική

Νομαρχία Αττικής

Νομαρχία Πειραιώς

Νομαρχία Πειραιώς – Ν.Ε.Λ.Ε.

Ξανθόπουλος Γεώργιος

Ξηρόπουλος - Αργυρόπουλος

Ομοσπονδία Ποντιακών Συλλόγων Γερμανίας

Παμποντιακή Ένωσις

Πανελλήνια Ομοσπονδία Ποντιακών Σωματείων

Παπαδήμας Γεώργιος

Παπαδόπουλος Κωνσταντίνος

Παπούλης Ελευθέριος

Παυλίδης Ελευθέριος

Παυλίδης Παύλος

Περβανίδης Ιωάννης

Πιαλόγλου Αλέξανδρος

Πισάνης Όμηρος

«Ποντιακή Εστία»  Μελβούρνης – Βικτώριας – Αυστραλίας

Προεδρεία Κυβερνήσεως

Σ.Ε.Κ.Ε. – Α.Ε. (Συνεταιριστική Ένωση Καπνοπαραγωγών Ελλάδος)

Σεφέρογλους Κωνσταντίνος

Σιδερίδης Παντελής

Στολτίδης Θεόδωρος

Σύλλογος Ποντίων «Αργοναύται-Κομνηνοί»

Σύνδεσμος Ποντίων Καθηγητών Δ/βάθμιας Εκπαίδευσης Ν. Θεσσαλονίκης

Συνεταιριστική ΑΕΕΓΑ

Τομπουλίδου Μαρία

Τρικίδης Σταύρος

Τσιλιγκαρίδης Νικόλαος

Τσιλιγκαρίδου Όλγα

Τσιλιγκαρίδου Παναγιώτα

Τσιμεντοβιομηχανία «ΤΙΤΑΝ»

Τσιρκινίδης Ηλίας

Φαϊτατζίδης Αθανάσιος

Φωτιάδου Γεωργία

Χατζηιωαννίδης Ευάγγελος

Χατζόπουλος Νικόλαος

Ψωμιάδης Αγησίλαος

 

 

AΡΩΓΑ  ΜΕΛΗ

Αντωνιάδης Τάσος

Αποστολίδης Ιωάννης

Γαλανίδης Ιωάννης

Γεωργιάδου Ειρήνη

Ζωγράφου Νίνα

Ηλιάδης Παναγιώτης

Ιορδανόπουλος Ηλίας

Καλαϊτζίδης Ιωάννης

Κωνσταντινίδης Σάββας του Δημοκράτη

Κωνσταντινίδης Σωτήρης του Κων/νου

Κωνσταντινίδου-Τσόπελα Θεοδοσία

Μαρκέτος Φώτης

Μαυρίδης Λάζαρος

Παπαδήμας Γεώργιος

Παπούλης Ελευθέριος

Σουρμελή Ζωή

Σουρμελή-Βενιού Αγγελική

Τσιλιγκαρίδης Νικόλαος

Φαϊτατζίδης Αθανάσιος